Три упередження, які заважають стати відеомейкером.

Кожен новачок здатен засвоїти навички та вміння, які потрібні для створення якісного відеоконтенту. Але починати навчання варто не з суто технік та практики: слід позбутися типових упереджень стосовно цього виду діяльності.

  1. Монтаж здатен на дива! Початківець, що приходить з такою думкою, в результаті не дуже старається знімати відео якісно. На жаль, з поганого матеріалу навіть багаторічний досвід не допоможе зробити “лялечку”.

Монтаж – вторинний. Необхідно навчитися знімати, щоб потім можна було “скомпанувати” гарний ролик. Інколи ж години роботи камери виявляються безплідними. Та що казати – мабуть в кожного в родинній колекції зйомок зі свят є щось подібне, коли і видаляти шкода, і дивитися неможливо.

2. Головне – знайти вдалий ракурс, і можна відпочивати! З такою думкою новачок виставляє камеру, наприклад, перед початком свята, переконавшись, що картину дійства буде прекрасно видно. А в кінці з розчаруванням бачить, що в нього вийшло довжелезне й вкрай нудне відео!

Звісно, ракурс має значення. Але щоб зробити насичений, яскравий та різноманітний ролик, його треба змінювати. Те ж саме і з планами! Коли ви виставляєте камеру, щоб охопити все, що відбувається, ви знімаєте загальний, можливо середній план. Але потрібні ж ще, крупні, макроплани, деталі, а також зйомка з пізних кутів (ракурсів). Саме їх різномаїття й допомагає передати емоції, розповісти глядачеві, що відбувається. І розповісти не нудно, так що відео захочеться дивитися до кінця! Тому потрібно якнайбільше змінювати точки зйомки.

3. Якщо нема професійної камери/фотоапарату, не варто і починати! Зустрічається і така точка зору серед новачків. Але вона заважає зробити перший крок, який допоможе виявити, що і смартфон чудово підходить для зйомки та монтажу.

Сьогодні на смартфон можна знімати доволі якісно і цікаво. Крім того, на телефон можна встановлювати різноманітні додатки, що спрощують роботу оператора, підвищують якість матеріалу і також запезпечують інструментами для монтажу. Тому варто брати й експериментувати!